iDating - poradnik

Nie wiesz jak zacząć? Nie martw się, razem z Tobą przejdziemy przez wszystkie części naszego portalu randkowego, tak abyś mógł się w nim lepiej odnaleźć.

Pierwsze kroki na iDating.pl

1) Wypełnij ankietę – Do wypełnienia ankiety zostałeś poproszony już po pierwszym zalogowaniu. Jeśli tego nie zrobiłeś, wróć do tej możliwości za pomocą przycisku: „Wypełnij ankietę”, która znajduje się w prawym górnym rogu obok zdjęcia profilowego. Więcej o ankiecie możesz przeczytać TUTAJ.

2) Dodaj zdjęcie i wypełnij profil – Dodane zdjęcie profilowe będzie przy poznawaniu kogoś nowego plusem. Profil uzupełniasz według swego uznania, ale nie zapominaj, że czym więcej o sobie napiszesz, tym większą masz szansę na znalezienie partnera. Aby dodać zdjęcie kliknij w przycisk „Wstaw swoje zdjęcie“ lub „Edytuj profil“TUTAJ znajdziesz więcej informacji o przeglądaniu zdjęć. Do przeglądania zdjęć służy również nasza Fotorandka.

3) Dokonaj wyboru – Nic nie stoji Ci już na drodze w szukaniu idealnego partnera. Wszystkie profile użytkowników znajdziesz po wciśnięciu przyciku „Szukaj profilu“, który znajduje się przy menu głównym. Przeglądanie profili ułatwi Ci filtr, w którym możesz wybrać np. województwo, miasto, wiek jak również ustalić swoje własne parametry. 

4) Napisz – Jeżeli ktoś Cie zainteresował napisz do niego, daj mu znać o swym istnieniu. Na profilu kazdego użytkownika znajduje się opcja „Wyślij wiadomość“. Do wiadomości możesz załączyć również zdjęcia poprzez kliknięcie na symbol aparatu fotograficznego w okienku wiadomości.

Pisząc wiadomości z innym użytkownikiem możesz wysyłać emotikony (1) poprzez kliknięcie w ikonkę buźki lub używając klawisza TAB – dzięki któremu wyświetli ci się tabelka z emotikonami. Możesz wysyłać również zdjęcia – wystarczy kliknąć w ikonkę aparatu fotograficznego (2) w oknie konwersacji. Dla tych najbardziej wymagających mamy przygotowaną również szeroką gamę GIFów (3), czyi ruchomych emotikonów, które jeszcze lepiej potrafią wyrażać emocje. Wystarczy kliknąć w ikonkę z napisem GIF w oknie rozmowy. Na początku wyświetlą ci się przykładowe GIFy dla zakochanych, ale oczywiście możesz znaleźć również takie dotyczące innej tematyki. Pamiętaj jednak, aby słowa, które będziesz wpisywać do wyszukiwaki GIFów były w języku angielskim.

5) Nie bój się – Spokojnie przejrzyj wszystkie możliwe opcje, które nasz portal oferuje. Nie bój się nacisnąć jakikolwiek przycisk, nic złego się nie może stać! Jeśli będziesz potrzebować rady, zwróć się z prośbą o pomoc do „Wsparcie“.

Detale strony głównej

Spróbujmy się trochę zorientować w tym, co nasz portal randkowy oferuje użytkownikom na stronie głównej.

Wypełnij ankietę – Po wypełnieniu ankiety pojawi Ci się na profilu opcja "Najlepsze dopasowania". Znajdziesz tam swoją wypełnioną ankietę, którą możesz w każdej chwili edytować, podstawowe informacje o tej ankiecie i idealnych partnerów dopasowanych do Ciebie na podstawie udzielonych odpowiedzi.

Wstaw swoje zdjęcie – Tutaj możesz dodać swoje zdjęcie profilowe. Możesz je wstawić z komputera, telefonu lub zrobić sobie nowe zdjęcie za pomocą kamerki.

Ustawienia profilu – Tutaj możesz zmienić swój adres e-mail, który podałeś podczas rejestracji, hasło lub zmienić ustawienia odnośnie otrzymywania powiadomień na maila. W górnej części strony także znajduje się opcja: „Edytuj profil“.

Wylogowywanie – Wyloguj się.

Strona główna - Powrót na stronę główną, która wyświetla się tuż po zalogowaniu.

Ankieta randkowa – Wyświetli Ci się Twoja wypełniona ankieta, podstawowe informacje o niej oraz idealne dopasowania.

Fotorandka – Troszkę inna forma randkowania, która polega na ocenianiu zdjęć profilowych pojedyńczych użytkowników. Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ.

Wiadomości – Tu znajdziesz wszystie wiadomości, które wysyłasz do innych użytkowników. Wiadomości pozostają zapisane przez 90 dni.

Szukaj profilu – Profile wszystkich naszych użytkowników. Znajdziesz tam również filtr, który ułatwi wyszukiwanie.

Przyjaciele – na profilu każdego użytkownika znajdziesz opcję „Dodaj przyjaciela“. Lista znajomych będzie podzielona ze względu na to czy są oni online czy też nie, zobaczysz również kto dodał do znajomych Ciebie.

Profile online – Wyświetlą Ci się użytkownicy, którzy są zalogowani na swoim profilu.

Edytuj profil – Tutaj możesz dodać informacje o sobie. W górnej części strony znajdziesz również opcję „Zobacz swój profil“„Edytuj ankietę“ oraz „Zweryfikuj swój profil“. Swój profil możesz zweryfikować za pomocą zdjęcia lub konta na Facebooku.

Wsparcie – Czegoś nie rozumiesz lub masz problém? Napisz do nas wiadomość. Oprócz wysłania wiadomości, możesz również otworzyć ją ponownie lub skontrolować jej stan.

Co jeszcze jest widoczne na stronie głównej

Po zalogowaniu się na stronie głównej profilu tuż pod panelem głównym wyświetlą się profile użytkowników podzielone do różnych grup, komunikatów i wydarzeń.

Nowe zatwierdzone profile – Tutaj znajdziesz wszstkie nowe profile, które zostały zatwierdzone. Lista utworzona jest od tych najnowszych. Po rejestracji i zatwierdzeniu przez administratora twój profil również będzie widoczny dla wszystkich.

Uzytkownicy online – Wszyscy użytkownicy, którzy w tej chwili są online, czyli są zalogowani na swoim profilu.

Ostatni goście na twoim profilu – Użytkownicy, którzy w ostatním czasie odwiedzili twój profil.

Powiadomienia – W powiadomieniach pojawiają się informacje o wszystkim, co związane z Tobą. Znajdują się tutaj między innymi informacje o dopasowaniach z ankiety, oceny z Szybkiej randki, zaproszenia do znajomych itd.

Wydarzenia – Tutaj pojawiają się informacje o tym, kto zalogował się na swoim profilu i jest online.

LIFESTYLE

Magazyn nie tylko o randkowaniu. Tutaj przeczytasz ciekawe artykuły podzielone na różne sekcje, takie jak: Wszystko o randkowaniuZdrowie i urodaWolny czas i Recenzje.

Znajdziesz to pod listą użytkowników, którzy ostatnio odwiedzili twój profil.

Nie przegap

W dolnej części strony znajdziesz wszystkie informacje o naszym portalu, które mogłby Ci się przydać. W tym artykule przedstawiliśmy niektóre z nich. Naszym użytkownikom zalecamy zapoznanie się z warunkami handlowymi oraz z często zadawanymi pytaniami.

Zespół iDating.pl

iDating.pl - poradnik

Nie wiesz jak zacząć? Nie martw się, razem z Tobą przejdziemy przez wszystkie części naszego portalu randkowego, tak abyś mógł się w nim lepiej odnaleźć.

Pierwsze kroki na iDating.pl

1) Wypełnij ankietę – Pierwszym krokiem powinno być wypełnienie ankiety randkowej, na podstawie której nasz system wygeneruje potencjonalnych partnerów, z którym osiągnąłeś najwyższe dopasowania. Aby wypełnić ankietę wystarczy kliknąć przycisk "Ankiety" na stronie głównej. Teraz wystarczy go już tylko wypełnić zgodnie z uznaniem i prawdą. Więcej o ankiecie randkowej możesz przeczytać TUTAJ.

2) Dodaj zdjęcie i uzupełnij profil - Dodanie zdjęcia profilowego jest bardzo ważne podczas randkowania online. Profil uzupełnij informacjami o sobie i pamiętaj, że im więcej o sobie napiszesz, tym większą masz szansę na poznanie kogoś. Kliknij w fioletowy przycisk w prawym górnym rogu ekranu i wybierz "Edytuj profil".  Ciekawą funkcją jest nasza Fotorandka, gdzie możesz przeglądać wszystkie zdjęcia profilowe na jednym miejscu i oceniać, czy je Lubisz, czy Nie lubisz za pomocą techniki swipe.

3) Wybieraj – Już nic Ci nie stoi na drodze w wyborze odpowiedniego partnera. Nowe zatwierdzone profile możesz wygodnie przeglądać klikając w zakładkę "Nowe konta" na stronie głównej, zatem nie przeoczysz nikogo nowego. Znajdziesz tam również przycisk "Odwiedziny profilu", gdzie pokażą Ci się wszyscy użytkownicy, którzy odwiedzili Twój profil. Wszystkie profile użytkowników znajdziesz w menu w lewym dolnym rogu w zakładce "Profile". W tym miejscu znajduje się również kategoria "Online", gdzie pojawi się lista użytkowników aktywnych w danym momencie. Użytkownicy, którzy są online są oznaczeni zieloną kropeczką tuż obok nazwy użytkownika, szara kropeczka oznacza, że użytkownik jest offline. Aby móc łatwiej wyszukiwać profile skorzytaj z filtra, w którym możesz wybrać np. województwo, miasto, wiek i przeglądać użytkowników na podstawie wybranych parametrów. Aby uruchomić filtr kliknij w okrągły przycisk w prawym dolnym rogu ekranu.


 

4) Pisz - Jeżeli ktoś zwrócił Twoją uwagę, napisz do niego i daj mu o sobie znać. W szczegółach profilu każdego użytkownika z pomocą przycisku szerszego wyboru (trzy kropki) wybierz ikonkę Wiadomości. Do wiadomości dostaniesz się też w prosty sposób za pomocą przycisku "Wiadomości" umieszczonego w panelu dolnym. Tutaj wystarczy już tylko wybrać ikonkę "plus" i otworzy się okienko Nowej wiadomości. W oknie rozmowy z konkretnym użytkownikiem możesz też wysyłać zdjęcia i obrazki klikając na przycisk aparatu fotograficznego. 5) Zawieraj znajomości – Jeżeli któryś z użytkowników przypadł Ci do gustu, dodaj go/ją do przyjaciół. W ten sposób stworzysz listę przyjaciół, którzy wciąż będą do Twojej dyspozycji. W szczegółach profilu każdego użytkownika za pomocą przycisku szerokiego wyboru (trzy kropki), tam wybierz ikonkę Dodaj do przyjaciół. W ten sposób wyślesz użytkownikowi Zaproszenie do przyjaciół. Pozostaje tylko czekać aż dany użytkownik zaakceptuje, lub odrzuci Twoje zaproszenie. Listę przyjaciół otworzysz za pomocą przycisku "Przyjaciele" w panelu dolnym lub przez menu w lewym dolnym rogu ekranu pod przyciskiem "Przyjaciele". Znajdziesz tam również Zaproszenia, które czekają na Twoje zatwiedzenie lub odrzucenie. Za pomocą techniki swipe (przeciągnięciem palcem po ekranie od prawej strony do lewej) możesz zaproszenie zaakceptować lub odrzucić. Jeżeli nie chcesz mieć danego użytkownika w przyjaciołach, możesz usunąć go z listy również za pomocą techniki swipe – po przeciągnięciu palcem od prawej strony do lewej wyświetli Ci się opcja "usuń".

6) Nie bój się - Dokładnie wszystko przeczytaj i sprawdź każdą z opcji, którą oferuje nasz portal randkowy. Nie bój się nacisnąć któregokolwiek przycisku, nic złego nie może się stać! Jeżeli będziesz potrzebować pomocy, zwróć się z tym do naszego działu Pomocy. Przycisk "Pomoc" jest oznaczony kolorem fioletowym pod ikoną Profilu w prawym górnym rogu ekranu. 

Opcje menu głównego

Przyjrzymy się bliżej wszystkim opcjom, które oferuje nasz portal randkowy użytkownikom na stronie głównej. 

1) Fioletowa ikonka profilu w prawyym górnym rogu ekranu:

Edytuj profil - Tutaj możesz uzupełnić informacje o sobie oraz dodać zdjęcie profilowe. Pod przyciskiem szerszego wyboru (trzy kropki) znajdziesz opcje "Moja ankieta" "Wyświetl profil", abyś mógł zobaczyć swój profil tak, jak będą go widzieli pozostali użytkownicy. Kolejną opcją jest "Weryfikacja profilu" - weryfikacja profilu za pomocą aktualnego zdjęcia lub konta na Facebooku. Ostatnią opcją jest"Zmiana zdjęcia".

Ankieta - Wyświeli Twoją ankietę. W opcjach rozszerzonych znajdują się "Dopasowania" - gdzie znajdziesz partnerów, z którymi masz największą zgodność, "Ankiety" - gdzie zobaczysz ankiety wypełnione przez innych użytkowników oraz "Zapisz ankietę".

Edytuj konto - Tutaj możesz zmienić hasło do swojego konta. 

Pomoc - Ten przycisk skontaktuje Cię z naszym działem Pomocy. 

Wyloguj

2) Dzwoneczek w prawym górnym rogu ekranu. Tutaj będą się pojawiały różne powiadomienia – np. jeżeli ktoś Ci wyśle zaproszenie do przyjaciół, komuś sposoba się Twoje zdjęcie, zostaniesz przez innego użytkownika poproszony o uzupełnienie ankiety itp.

3) Dwa główne przyciski w górnej części ekranu:

Fotorandka - bardzo ważna funkcja naszego online portalu randkowego, która umożliwia łatwy dostęp do zdjęć innych użytkowników. Dzięki fotorandce możesz w prosty sposób wyrazić swoją sympatię do drugiej osoby oraz skontaktować się z nią. Technika swipe (przeciągnięcie palcem po ekranie z jednej strony na drugą) pozwala na szybką ocenę zdjęć (lubię to/ nie lubię tego).

Ankiety - Wyświetla ankiety innych użytkowników.

4) Menu główne pod przyciskiem "Menu" w lewym dolnym rogu ekranu: 

Strona główna - Powrót do strony głównej.

Profile - Wyświetli profile wszystkich użytkowników online. Istnieje tutaj również możliwość do wyszukiwania użytkowników za pomocą filtra. 

Przyjaciele - Wyświetli listę Twoich przyjaciół oraz Zaproszeń do przyjaciół. Tutaj także istnieje możliwość skorzystania z filtra. 

Kto odwiedził mój profil? - Wyświetli listę użytkowników, którzy odwiedzili Twój profil. 

Wydarzenia - Wyświetli listę wydarzeń. Znajdziesz tu np. informacje o tym, że konkretny użytkownik jest online, że ktoś się właśnie zarejestrował się na naszym portalu, itp. 

Lifestyle magazyn - Wyświetli Lifestyle magazín, który starannie przygotowywują nasi redaktorzy. Znajdziesz tam artykuły nie tylko o randkowaniu, ale też o zdrowiu i urodzie, rady na spędzenie wolnego czasu oraz recenzje filmów i książek. 

Informacje - Tutaj znajdziesz wszystkie informacje dotyczące naszego portalu, np. Regulamin, informacje o poszczególnych funkcjach na naszym portalu, itp. 

Wersja webowa

5) Panel dolny - Tutaj znajdują się te najważniejsze przyciski do łatwego dostępu do różnych zakładek i funkcji. 

Wiadomości - Wyświetli Twoje wiadomości (patrz wyżej).

Fotorandka - Wyświetli Fotorandkę (patrz wyżej).

Dopasowania - Jeżeli masz wypełnioną ankietę, tutaj wyświetlą się Twoje dopasowania - tzn. procentowa zgodność z innymi użytkownikami. Po wygenerowaniu dopasowań wyświetli Ci się 100 partnerów/ek, z którymi masz największą zgodność. 

Przyjaciele - Wyświetli się lista Twoich przyjaciół i Zaproszeń do przyjaciół. Istnieje tu również możliwość skorzystania z filtra. 

Teraz już wiesz wszystko, czego potrzebujesz do przyjemnego i łatwego randkowania. Życzymy powodzenia! 

Zespół iDating.pl